Sabakowie

Genealogia rodu Sabaków i rodzin spokrewnionych

Franciszek Gajowniczek

Franciszek Gajowniczek

Mężczyzna 1880 -

Pokolenia:      Standartowe    |    Pionowo    |    Kompaktowe    |    Boks    |    Tekst    |    Rodowód    |    Wykres kołowy    |    Media    |    PDF

Pokolenie: 1

  1. 1.  Franciszek Gajowniczek urodzony(a) 21 wrz. 1880, Stawek (syn Jakub Gajowniczek oraz Teofila Sabak).

Pokolenie: 2

  1. 2.  Jakub Gajowniczek urodzony(a) 19 lip. 1852, Strachomin (syn Jan Gajowniczek oraz Agnieszka Stosio).

    Jakub poślubił(a) Teofila Sabak 23 luty 1873, Latowicz. Teofila (córka Karol Sabak oraz Petronella Świątek) urodzony(a) 12 luty 1857, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  2. 3.  Teofila Sabak urodzony(a) 12 luty 1857, Laliny (córka Karol Sabak oraz Petronella Świątek).
    Dzieci:
    1. Józef Gajowniczek urodzony(a) 13 mar. 1878, Stawek.
    2. 1. Franciszek Gajowniczek urodzony(a) 21 wrz. 1880, Stawek.
    3. Aleksandra Gajowniczek urodzony(a) 23 sty. 1886, Stawek.
    4. Kacper Gajowniczek urodzony(a) 5 sty. 1889, Stawek.
    5. Jan Gajowniczek urodzony(a) 26 maj 1891, Stawek.
    6. Marianna Gajowniczek urodzony(a) 26 gru. 1893, Stawek; zgon 5 sier. 1916, Laliny.
    7. Stanisław Gajowniczek urodzony(a) 13 maj 1897, Stawek.


Pokolenie: 3

  1. 4.  Jan Gajowniczek urodzony(a) 20 sty. 1823, Strachomin (syn Mikołaj Gajowniczek oraz Magdalena Kusio).

    Jan poślubił(a) Agnieszka Stosio 31 sty. 1842, Latowicz. Agnieszka (córka Paweł Stosio oraz Marianna Sabak) urodzony(a) 19 sty. 1825, Chyżyny. [Arkusz rodzinny]


  2. 5.  Agnieszka Stosio urodzony(a) 19 sty. 1825, Chyżyny (córka Paweł Stosio oraz Marianna Sabak).
    Dzieci:
    1. Marianna Gajowniczek urodzony(a) 8 sier. 1843, Strachomin.
    2. Józef Gajowniczek urodzony(a) 2 lip. 1845, Strachomin.
    3. Augustyn Gajowniczek urodzony(a) 9 sier. 1846, Strachomin.
    4. Katarzyna Gajowniczek urodzony(a) 19 list. 1847, Strachomin.
    5. Marianna Gajowniczek urodzony(a) 27 sty. 1849, Strachomin.
    6. 2. Jakub Gajowniczek urodzony(a) 19 lip. 1852, Strachomin.
    7. Balbina Gajowniczek urodzony(a) 20 mar. 1856, Strachomin.
    8. Szymon Gajowniczek urodzony(a) 21 paź. 1858, Strachomin.
    9. Franciszka Gajowniczek urodzony(a) 30 gru. 1862, Strachomin.
    10. Marianna Gajowniczek urodzony(a) 25 paź. 1865, Strachomin.
    11. Elżbieta Gajowniczek urodzony(a) 28 paź. 1867, Strachomin.

  3. 6.  Karol Sabak urodzony(a) 4 list. 1834, Laliny (syn Mikołaj Sabak oraz Tekla Pazura); zgon 11 lip. 1891, Laliny.

    Karol poślubił(a) Petronella Świątek 5 luty 1855, Latowicz. Petronella (córka Sylwester Świątek oraz Eleonora Scholastyka Reda) urodzony(a) 22 kwie. 1836, Strachomin; zgon 2 list. 1911, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  4. 7.  Petronella Świątek urodzony(a) 22 kwie. 1836, Strachomin (córka Sylwester Świątek oraz Eleonora Scholastyka Reda); zgon 2 list. 1911, Laliny.
    Dzieci:
    1. 3. Teofila Sabak urodzony(a) 12 luty 1857, Laliny.
    2. Franciszek Sabak urodzony(a) 2 kwie. 1859, Laliny; zgon 7 kwie. 1942, Laliny.
    3. Agnieszka Sabak urodzony(a) 20 sty. 1861, Laliny.
    4. Julianna Sabak urodzony(a) 16 luty 1864, Laliny; zgon 20 sty. 1911, Sławiny.
    5. Jan Sabak urodzony(a) 16 maj 1866, Laliny; zgon 30 gru. 1946, Laliny.
    6. Walenty Sabak urodzony(a) 17 sty. 1870, Laliny; zgon 15 luty 1909, Laliny.
    7. Marianna Sabak urodzony(a) 24 maj 1874, Laliny; zgon 8 kwie. 1960, Laliny.
    8. Magdalena Sabak urodzony(a) 1876, Laliny.


Pokolenie: 4

  1. 8.  Mikołaj Gajowniczek urodzony(a) 9 gru. 1794, Strachomin (syn Józef Gajowniczek oraz Marianna Wronowska).

    Mikołaj poślubił(a) Magdalena Kusio 21 sty. 1816, Latowicz. Magdalena (córka Laurenty (Wawrzyniec) Kusio oraz Teresa Świeczka) urodzony(a) 1792, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  2. 9.  Magdalena Kusio urodzony(a) 1792, Redzyńskie (córka Laurenty (Wawrzyniec) Kusio oraz Teresa Świeczka).
    Dzieci:
    1. Marianna Elżbieta Gajowniczek urodzony(a) 11 list. 1817, Strachomin.
    2. Julianna Antonina Gajowniczek urodzony(a) 17 czer. 1819, Strachomin.
    3. Wawrzyniec Adrian Gajowniczek urodzony(a) 5 wrz. 1821, Strachomin.
    4. 4. Jan Gajowniczek urodzony(a) 20 sty. 1823, Strachomin.
    5. Martyna Gajowniczek urodzony(a) 23 sty. 1826, Strachomin.
    6. Antoni Gajowniczek urodzony(a) 20 maj 1828, Strachomin.
    7. Petronella Gajowniczek urodzony(a) 30 maj 1831, Strachomin.
    8. Małgorzata Gajowniczek urodzony(a) 6 czer. 1837, Strachomin.

  3. 10.  Paweł Stosio urodzony(a) 12 sty. 1806, Wężyczyn (syn Balcer Majcher Stosio oraz Krystyna Wiechetek).

    Paweł poślubił(a) Marianna Sabak 1 luty 1824, Latowicz. Marianna (córka Piotr Sabak oraz Julianna Reda) urodzony(a) 22 wrz. 1807, Wężyczyn. [Arkusz rodzinny]


  4. 11.  Marianna Sabak urodzony(a) 22 wrz. 1807, Wężyczyn (córka Piotr Sabak oraz Julianna Reda).
    Dzieci:
    1. 5. Agnieszka Stosio urodzony(a) 19 sty. 1825, Chyżyny.
    2. Stanisław Stosio urodzony(a) 12 list. 1826, Wężyczyn.
    3. Teresa Stosio urodzony(a) 26 paź. 1828, Wężyczyn.
    4. Teresa Stosio urodzony(a) 10 paź. 1830, Wężyczyn.
    5. Katarzyna Stosio urodzony(a) 24 list. 1832, Wężyczyn.
    6. Grzegorz Stosio urodzony(a) 7 mar. 1835, Wężyczyn.
    7. Walenty Stosio urodzony(a) 7 sty. 1838, Wężyczyn.
    8. Teodor Stosio urodzony(a) 29 mar. 1840, Wężyczyn.
    9. Julianna Stosio urodzony(a) 19 czer. 1842, Wężyczyn.
    10. Wojciech Stosio urodzony(a) 25 mar. 1844, Wężyczyn; zgon 20 wrz. 1919, Strachomin.
    11. Paweł Stosio urodzony(a) 5 paź. 1846, Wężyczyn.
    12. Małgorzata Stosio urodzony(a) 30 list. 1848, Wężyczyn; zgon 15 paź. 1919, Iwowe.
    13. Klara Stosio urodzony(a) 11 sier. 1851, Wężyczyn.

  5. 12.  Mikołaj Sabak urodzony(a) 9 gru. 1812, Laliny (syn Leon Sabak oraz Marcella Pęśko); zgon 1 mar. 1883, Laliny.

    Mikołaj poślubił(a) Tekla Pazura 26 luty 1832, Latowicz. Tekla (córka Remigiusz Pazura oraz Rozalia Dynek) urodzony(a) 23 wrz. 1810, Laliny; zgon 21 sier. 1872, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  6. 13.  Tekla Pazura urodzony(a) 23 wrz. 1810, Laliny (córka Remigiusz Pazura oraz Rozalia Dynek); zgon 21 sier. 1872, Laliny.
    Dzieci:
    1. 6. Karol Sabak urodzony(a) 4 list. 1834, Laliny; zgon 11 lip. 1891, Laliny.
    2. Małgorzata Sabak urodzony(a) 13 lip. 1837, Laliny; zgon 18 wrz. 1894, Laliny.
    3. Julianna Sabak urodzony(a) 13 luty 1840, Laliny; zgon 9 mar. 1913, Laliny.
    4. Wojciech Sabak urodzony(a) 17 kwie. 1843, Laliny; zgon 18 czer. 1844, Laliny.
    5. Michał Sabak urodzony(a) 6 wrz. 1845, Laliny; zgon 9 sier. 1847, Laliny.
    6. Piotr Sabak urodzony(a) 27 lip. 1848, Laliny; zgon 20 mar. 1855, Laliny.
    7. Filip Sabak urodzony(a) 20 kwie. 1852, Laliny; zgon 3 kwie. 1855, Laliny.

  7. 14.  Sylwester Świątek urodzony(a) 31 gru. 1810, Strachomin (syn Walenty Świątek oraz Julianna Niedek).

    Sylwester poślubił(a) Eleonora Scholastyka Reda 13 luty 1831, Latowicz. Eleonora (córka Szymon Reda oraz Marianna Plichta) urodzony(a) 17 luty 1813, Wężyczyn; zgon 23 luty 1858, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  8. 15.  Eleonora Scholastyka Reda urodzony(a) 17 luty 1813, Wężyczyn (córka Szymon Reda oraz Marianna Plichta); zgon 23 luty 1858, Strachomin.
    Dzieci:
    1. Walenty Świątek urodzony(a) 15 2 1833, Strachomin; zgon 22 czer. 1879, Laliny.
    2. Jakub Świątek urodzony(a) 25 lip. 1834, Strachomin; zgon 3 gru. 1891, Iwowe.
    3. 7. Petronella Świątek urodzony(a) 22 kwie. 1836, Strachomin; zgon 2 list. 1911, Laliny.
    4. Piotr Świątek urodzony(a) 25 paź. 1837, Strachomin.
    5. Jan Świątek urodzony(a) 11 maj 1842, Strachomin.
    6. Franciszek Świątek urodzony(a) 1 czer. 1845, Strachomin.
    7. Marianna Świątek urodzony(a) 30 kwie. 1849, Strachomin.
    8. Marianna Świątek urodzony(a) 5 sier. 1850, Strachomin.


Pokolenie: 5

  1. 16.  Józef Gajowniczek urodzony(a) 19 mar. 1761, Strachomin (syn Stefan Gajowniczek oraz Małgorzata).

    Józef poślubił(a) Marianna Wronowska 1 luty 1789, Latowicz. Marianna (córka Piotr Wronoski oraz Katarzyna) urodzony(a) 10 gru. 1764, Iwowe. [Arkusz rodzinny]


  2. 17.  Marianna Wronowska urodzony(a) 10 gru. 1764, Iwowe (córka Piotr Wronoski oraz Katarzyna).
    Dzieci:
    1. Błażej Gajowniczek urodzony(a) 1 luty 1790, Strachomin.
    2. Benedykt Gajowniczek urodzony(a) 21 mar. 1793, Strachomin.
    3. 8. Mikołaj Gajowniczek urodzony(a) 9 gru. 1794, Strachomin.
    4. Romuald Gajowniczek urodzony(a) 5 luty 1797, Strachomin.
    5. Kazimierz Gajowniczek urodzony(a) 27 luty 1799, Strachomin; zgon 7 kwie. 1844, Laliny.
    6. Benedykt Gajowniczek urodzony(a) 22 mar. 1802, Strachomin.
    7. Łukasz Gajowniczek urodzony(a) 19 paź. 1805, Strachomin.

  3. 18.  Laurenty (Wawrzyniec) Kusio urodzony(a) 10 sier. 1760, Redzyńskie (syn Piotr Kusio oraz Łucja).

    Laurenty poślubił(a) Teresa Świeczka 20 sty. 1788, Latowicz. Teresa (córka Szymon Świeczka oraz Antonina Wiechetek) urodzony(a) 21 paź. 1770, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  4. 19.  Teresa Świeczka urodzony(a) 21 paź. 1770, Strachomin (córka Szymon Świeczka oraz Antonina Wiechetek).
    Dzieci:
    1. Felicjan Kusio urodzony(a) 8 czer. 1789, Redzyńskie.
    2. 9. Magdalena Kusio urodzony(a) 1792, Redzyńskie.
    3. Gabriel Kusio urodzony(a) 1795, Redzyńskie.
    4. Wincenty Kusio urodzony(a) 24 sty. 1797, Redzyńskie.
    5. Jan Kusio urodzony(a) 24 czer. 1789, Redzyńskie.
    6. Kajetan Kusio urodzony(a) 8 sier. 1800, Redzyńskie.
    7. Wincenty Kusio urodzony(a) 19 kwie. 1803, Redzyńskie.
    8. Łucja Kusio urodzony(a) 1806, Redzyńskie.
    9. Marianna Kusio urodzony(a) 1 mar. 1809, Redzyńskie.
    10. Damazy Ambroży Kusio urodzony(a) 11 gru. 1810, Redzyńskie.
    11. Damian Kusio urodzony(a) 12 gru. 1810, Redzyńskie.
    12. Wojciech Wincenty Kusio urodzony(a) 19 kwie. 1803, Redzyńskie.

  5. 20.  Balcer Majcher Stosio (syn N Stosio); zgon 12 sty. 1823, Wężyczyn.

    Balcer poślubił(a) Krystyna Wiechetek 27 sty. 1793, Latowicz. Krystyna (córka Wawrzyniec Wiechetek oraz Katarzyna Koziańka) urodzony(a) 6 sier. 1777, Wężyczyn; zgon 24 list. 1812, Wężyczyn. [Arkusz rodzinny]


  6. 21.  Krystyna Wiechetek urodzony(a) 6 sier. 1777, Wężyczyn (córka Wawrzyniec Wiechetek oraz Katarzyna Koziańka); zgon 24 list. 1812, Wężyczyn.
    Dzieci:
    1. Fabian Stosio urodzony(a) 20 sty. 1796, Wężyczyn.
    2. Paweł Stosio urodzony(a) 7 sty. 1799, Wężyczyn.
    3. Agnieszka Stosio urodzony(a) 28 sty. 1800, Wężyczyn.
    4. Sylwester Stosio urodzony(a) 4 sty. 1803, Wężyczyn.
    5. 10. Paweł Stosio urodzony(a) 12 sty. 1806, Wężyczyn.
    6. Jan Stosio urodzony(a) 6 luty 1809, Wężyczyn.

  7. 22.  Piotr Sabak urodzony(a) 1 lip. 1779, Wężyczyn (syn Dionizy Sabak oraz Małgorzata Wronowska).

    Piotr poślubił(a) Julianna Reda 18 list. 1798, Latowicz. Julianna (córka Ignacy Reda oraz Franciszka Wiechetek) urodzony(a) 21 czer. 1781, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  8. 23.  Julianna Reda urodzony(a) 21 czer. 1781, Strachomin (córka Ignacy Reda oraz Franciszka Wiechetek).
    Dzieci:
    1. Anastazja Sabak urodzony(a) 7 sty. 1802, Wężyczyn; zgon 16 sty. 1802, Wężyczyn.
    2. Adalbert Sabak urodzony(a) 17 kwie. 1803, Wężyczyn.
    3. 11. Marianna Sabak urodzony(a) 22 wrz. 1807, Wężyczyn.
    4. Klemens Sabak urodzony(a) 15 wrz. 1809, Wężyczyn; zgon 16 list. 1809, Wężyczyn.
    5. Klara Franciszka Sabak urodzony(a) 21 sier. 1811, Wężyczyn.
    6. Teresa Jadwiga Sabak urodzony(a) 17 paź. 1815, Wężyczyn.
    7. Franciszek Karol Sabak urodzony(a) 1 list. 1819, Wężyczyn.

  9. 24.  Leon Sabak urodzony(a) 11 kwie. 1792, Laliny (syn Piotr Sabak oraz Agnieszka Markosik); zgon 18 lip. 1840, Laliny.

    Leon poślubił(a) Marcella Pęśko 2 luty 1812, Latowicz. Marcella (córka Walenty Pęśko oraz Marcella Śluzek) urodzony(a) 11 sty. 1793, Laliny; zgon 12 gru. 1868, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  10. 25.  Marcella Pęśko urodzony(a) 11 sty. 1793, Laliny (córka Walenty Pęśko oraz Marcella Śluzek); zgon 12 gru. 1868, Laliny.
    Dzieci:
    1. 12. Mikołaj Sabak urodzony(a) 9 gru. 1812, Laliny; zgon 1 mar. 1883, Laliny.
    2. Izydor,Wojciech Sabak urodzony(a) 2 kwie. 1815, Laliny; zgon 13 mar. 1816, Laliny.
    3. Jan,Kazimierz Sabak urodzony(a) 18 mar. 1817, Laliny; zgon 8 mar. 1854, Laliny.
    4. Michał Tadeusz Sabak urodzony(a) 28 wrz. 1819, Laliny; zgon 8 paź. 1872, Laliny.
    5. Martyna Sabak urodzony(a) 26 sty. 1822, Laliny; zgon 22 maj 1897, Laliny.
    6. Marianna Ludwika Sabak urodzony(a) 19 sier. 1824, Laliny; zgon 11 paź. 1909, Redzyńskie.
    7. Katarzyna Sabak urodzony(a) 23 kwie. 1827, Laliny; zgon 1871, Kienkówka.
    8. Marcin Sabak urodzony(a) 8 list. 1829, Laliny; zgon 21 list. 1907, Laliny.
    9. Jan Sabak urodzony(a) 14 maj 1832, Laliny; zgon 16 luty 1900, Laliny.
    10. Jadwiga Sabak urodzony(a) 14 paź. 1837, Laliny; zgon 8 wrz. 1839, Laliny.

  11. 26.  Remigiusz Pazura urodzony(a) 2 paź. 1787, Laliny (syn Szczepan (Stefan) Pazura oraz Magdalena Krawiec); zgon 18 sty. 1844, Laliny.

    Remigiusz poślubił(a) Rozalia Dynek 29 czer. 1806, Latowicz. Rozalia (córka Jacek (Hiacynt) Dynek oraz Agata Urbanek) urodzony(a) 29 sier. 1790, Laliny; zgon 20 list. 1843, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  12. 27.  Rozalia Dynek urodzony(a) 29 sier. 1790, Laliny (córka Jacek (Hiacynt) Dynek oraz Agata Urbanek); zgon 20 list. 1843, Laliny.
    Dzieci:
    1. 13. Tekla Pazura urodzony(a) 23 wrz. 1810, Laliny; zgon 21 sier. 1872, Laliny.
    2. Katarzyna Małgorzata Pazura urodzony(a) 11 czer. 1813, Laliny.
    3. Ignacy Błażej Pazura urodzony(a) 2 luty 1817, Laliny; zgon 14 sty. 1886, Laliny.
    4. Fabian Sebastian Pazura urodzony(a) 18 sty. 1820, Laliny.
    5. Appollonia Pazura urodzony(a) 15 luty 1823, Laliny; zgon 14 kwie. 1824, Laliny.
    6. Wincenty Pazura urodzony(a) 8 lip. 1827, Laliny.

  13. 28.  Walenty Świątek urodzony(a) 8 kwie. 1786, Strachomin (syn Andrzej Świątek oraz Anastazja Gajowniczek).

    Walenty poślubił(a) Julianna Niedek 26 list. 1805, Latowicz. Julianna (córka Kazimierz Miedek (Nidek) oraz Franciszka Kozianka) urodzony(a) 13 sier. 1788, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  14. 29.  Julianna Niedek urodzony(a) 13 sier. 1788, Strachomin (córka Kazimierz Miedek (Nidek) oraz Franciszka Kozianka).
    Dzieci:
    1. Marianna Świątek urodzony(a) 20 sier. 1808, Strachomin.
    2. Hedwiga Świątek urodzony(a) 17 paź. 1809, Strachomin.
    3. 14. Sylwester Świątek urodzony(a) 31 gru. 1810, Strachomin.
    4. Marianna Jadwiga Świątek urodzony(a) 8 paź. 1813, Strachomin.
    5. Magdalena Martyna Świątek urodzony(a) 22 maj 1816, Strachomin.
    6. Karolina Salomea Świątek urodzony(a) 1 list. 1818, Strachomin.
    7. Agnieszka Świątek urodzony(a) 20 sty. 1823, Strachomin.
    8. Antoni Świątek urodzony(a) 4 czer. 1825, Strachomin.
    9. Anastazja Świątek urodzony(a) 29 wrz. 1827, Strachomin.

  15. 30.  Szymon Reda urodzony(a) 31 paź. 1779, Strachomin (syn Paweł Reda oraz Zofia Chrzanowska).

    Szymon poślubił(a) Marianna Plichta 03.061804, Latowicz. Marianna urodzony(a) 1774. [Arkusz rodzinny]


  16. 31.  Marianna Plichta urodzony(a) 1774.
    Dzieci:
    1. Jakub Reda urodzony(a) 24 lip. 1806, Wężyczyn.
    2. Józefa Reda urodzony(a) 29 mar. 1808, Wężyczyn.
    3. Anastazja Reda urodzony(a) 3 kwie. 1810, Wężyczyn.
    4. 15. Eleonora Scholastyka Reda urodzony(a) 17 luty 1813, Wężyczyn; zgon 23 luty 1858, Strachomin.
    5. Teresa Pelagia Reda urodzony(a) 8 paź. 1815, Wężyczyn.