Sabakowie

Genealogia rodu Sabaków i rodzin spokrewnionych

Helena Świątek

Helena Świątek

Kobieta 1884 -

Pokolenia:      Standartowe    |    Pionowo    |    Kompaktowe    |    Boks    |    Tekst    |    Rodowód    |    Wykres kołowy    |    Media    |    PDF

Pokolenie: 1

  1. 1.  Helena Świątek urodzony(a) 8 gru. 1884, Strachomin (córka Franciszek Świątek oraz Maria Magdalena Płatek).

    Helena poślubił(a) Piotr Zawiliński 15 luty 1905, Latowicz. Piotr (syn Walenty Zawiliński oraz Julianna Wójcik) urodzony(a) 1878, Chyżyny. [Arkusz rodzinny]

    Dzieci:
    1. Stanisław Zawiliński urodzony(a) 20 sty. 1906, Chyżyny.
    2. Ignacy Zawiliński urodzony(a) 1 sier. 1908, Chyżyny.

Pokolenie: 2

  1. 2.  Franciszek Świątek urodzony(a) 1 czer. 1845, Strachomin (syn Sylwester Świątek oraz Eleonora Scholastyka Reda).

    Franciszek poślubił(a) Maria Magdalena Płatek 19 list. 1865, Latowicz. Maria (córka Józef Płatek oraz Krystyna Rechnio) urodzony(a) 16 lip. 1848, Oleksianka. [Arkusz rodzinny]


  2. 3.  Maria Magdalena Płatek urodzony(a) 16 lip. 1848, Oleksianka (córka Józef Płatek oraz Krystyna Rechnio).
    Dzieci:
    1. Jan Świątek urodzony(a) 22 sty. 1867, Strachomin.
    2. Walenty Świątek urodzony(a) 9 sier. 1868, Strachomin.
    3. Piotr Świątek urodzony(a) 20 luty 1871, Strachomin.
    4. Marianna Świątek urodzony(a) 5 kwie. 1874, Strachomin.
    5. Walenty Świątek urodzony(a) 2 kwie. 1878, Strachomin.
    6. Aleksandra Świątek urodzony(a) 18 paź. 1880, Strachomin.
    7. Stanisław Świątek urodzony(a) 8 paź. 1883, Strachomin.
    8. 1. Helena Świątek urodzony(a) 8 gru. 1884, Strachomin.
    9. Weronika Świątek urodzony(a) 28 kwie. 1889, Strachomin.


Pokolenie: 3

  1. 4.  Sylwester Świątek urodzony(a) 31 gru. 1810, Strachomin (syn Walenty Świątek oraz Julianna Niedek).

    Sylwester poślubił(a) Eleonora Scholastyka Reda 13 luty 1831, Latowicz. Eleonora (córka Szymon Reda oraz Marianna Plichta) urodzony(a) 17 luty 1813, Wężyczyn; zgon 23 luty 1858, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  2. 5.  Eleonora Scholastyka Reda urodzony(a) 17 luty 1813, Wężyczyn (córka Szymon Reda oraz Marianna Plichta); zgon 23 luty 1858, Strachomin.
    Dzieci:
    1. Walenty Świątek urodzony(a) 15 2 1833, Strachomin; zgon 22 czer. 1879, Laliny.
    2. Jakub Świątek urodzony(a) 25 lip. 1834, Strachomin; zgon 3 gru. 1891, Iwowe.
    3. Petronella Świątek urodzony(a) 22 kwie. 1836, Strachomin; zgon 2 list. 1911, Laliny.
    4. Piotr Świątek urodzony(a) 25 paź. 1837, Strachomin.
    5. Jan Świątek urodzony(a) 11 maj 1842, Strachomin.
    6. 2. Franciszek Świątek urodzony(a) 1 czer. 1845, Strachomin.
    7. Marianna Świątek urodzony(a) 30 kwie. 1849, Strachomin.
    8. Marianna Świątek urodzony(a) 5 sier. 1850, Strachomin.

  3. 6.  Józef Płatek urodzony(a) 16 mar. 1797, Oleksianka (syn Mikołaj Płatek oraz Franciszka Bieńko).

    Józef poślubił(a) Krystyna Rechnio 5 luty 1826, Latowicz. Krystyna (córka Karol Rechnio oraz Marianna Zadrożna) urodzony(a) 1 mar. 1807, Oleksianka. [Arkusz rodzinny]


  4. 7.  Krystyna Rechnio urodzony(a) 1 mar. 1807, Oleksianka (córka Karol Rechnio oraz Marianna Zadrożna).
    Dzieci:
    1. Julianna Płatek urodzony(a) 18 luty 1828, Oleksianka.
    2. Weronika Płatek urodzony(a) 27 sier. 1830, Oleksianka.
    3. Franciszka Płatek urodzony(a) 9 paź. 1832, Oleksianka.
    4. Magdalena Płatek urodzony(a) 13 kwie. 1838, Oleksianka.
    5. Ignacy Płatek urodzony(a) 29 lip. 1840, Oleksianka.
    6. Feliks Płatek urodzony(a) 18 list. 1842, Oleksianka.
    7. Agnieszka Płatek urodzony(a) 17 sty. 1845, Oleksianka.
    8. 3. Maria Magdalena Płatek urodzony(a) 16 lip. 1848, Oleksianka.


Pokolenie: 4

  1. 8.  Walenty Świątek urodzony(a) 8 kwie. 1786, Strachomin (syn Andrzej Świątek oraz Anastazja Gajowniczek).

    Walenty poślubił(a) Julianna Niedek 26 list. 1805, Latowicz. Julianna (córka Kazimierz Miedek (Nidek) oraz Franciszka Kozianka) urodzony(a) 13 sier. 1788, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  2. 9.  Julianna Niedek urodzony(a) 13 sier. 1788, Strachomin (córka Kazimierz Miedek (Nidek) oraz Franciszka Kozianka).
    Dzieci:
    1. Marianna Świątek urodzony(a) 20 sier. 1808, Strachomin.
    2. Hedwiga Świątek urodzony(a) 17 paź. 1809, Strachomin.
    3. 4. Sylwester Świątek urodzony(a) 31 gru. 1810, Strachomin.
    4. Marianna Jadwiga Świątek urodzony(a) 8 paź. 1813, Strachomin.
    5. Magdalena Martyna Świątek urodzony(a) 22 maj 1816, Strachomin.
    6. Karolina Salomea Świątek urodzony(a) 1 list. 1818, Strachomin.
    7. Agnieszka Świątek urodzony(a) 20 sty. 1823, Strachomin.
    8. Antoni Świątek urodzony(a) 4 czer. 1825, Strachomin.
    9. Anastazja Świątek urodzony(a) 29 wrz. 1827, Strachomin.

  3. 10.  Szymon Reda urodzony(a) 31 paź. 1779, Strachomin (syn Paweł Reda oraz Zofia Chrzanowska).

    Szymon poślubił(a) Marianna Plichta 03.061804, Latowicz. Marianna urodzony(a) 1774. [Arkusz rodzinny]


  4. 11.  Marianna Plichta urodzony(a) 1774.
    Dzieci:
    1. Jakub Reda urodzony(a) 24 lip. 1806, Wężyczyn.
    2. Józefa Reda urodzony(a) 29 mar. 1808, Wężyczyn.
    3. Anastazja Reda urodzony(a) 3 kwie. 1810, Wężyczyn.
    4. 5. Eleonora Scholastyka Reda urodzony(a) 17 luty 1813, Wężyczyn; zgon 23 luty 1858, Strachomin.
    5. Teresa Pelagia Reda urodzony(a) 8 paź. 1815, Wężyczyn.

  5. 12.  Mikołaj Płatek urodzony(a) 9 wrz. 1770, Oleksianka (syn Jan Płatek oraz Jadwiga Jachówna).

    Mikołaj poślubił(a) Franciszka Bieńko 10 czer. 1792, Latowicz. Franciszka (córka Łukasz Bieńko oraz Teresa Kosut) urodzony(a) 12 mar. 1770, Iwowe. [Arkusz rodzinny]


  6. 13.  Franciszka Bieńko urodzony(a) 12 mar. 1770, Iwowe (córka Łukasz Bieńko oraz Teresa Kosut).
    Dzieci:
    1. Franciszek Płatek urodzony(a) 3 mar. 1793, Oleksianka.
    2. Mikołaj Płatek urodzony(a) 8 gru. 1794, Oleksianka; zgon 24 mar. 1796, Oleksianka.
    3. 6. Józef Płatek urodzony(a) 16 mar. 1797, Oleksianka.
    4. Justyna Płatek urodzony(a) 22 wrz. 1799, Oleksianka; zgon 30 czer. 1800, Oleksianka.
    5. Marianna Płatek urodzony(a) 21 mar. 1804, Oleksianka; zgon 30 lip. 1811, Oleksianka.
    6. Piotr Płatek urodzony(a) 6 lip. 1811, Oleksianka.

  7. 14.  Karol Rechnio urodzony(a) 4 list. 1779, Oleksianka (syn Szymon Rechnio oraz Katarzyna Reda).

    Karol — Marianna Zadrożna. [Arkusz rodzinny]


  8. 15.  Marianna Zadrożna
    Dzieci:
    1. Teodor Rechnio urodzony(a) 7 list. 1803, Oleksianka.
    2. Maciej Rechnio urodzony(a) 24 luty 1805, Oleksianka.
    3. 7. Krystyna Rechnio urodzony(a) 1 mar. 1807, Oleksianka.
    4. Scholastyka Rechnio urodzony(a) 19 luty 1809, Oleksianka; zgon 27 mar. 1884, Laliny.
    5. Magdalena Anna Rechnio urodzony(a) 20 lip. 1812, Oleksianka.
    6. Franciszka Rechnio urodzony(a) 11 mar. 1825, Oleksianka; zgon 20 luty 1898, Laliny.
    7. Jan Rechnio urodzony(a) 11 mar. 1825, Oleksianka.
    8. Józefa Rechnio urodzony(a) 27 luty 1827, Oleksianka.


Pokolenie: 5

  1. 16.  Andrzej Świątek urodzony(a) 30 list. 1756, Strachomin (syn Andrzej Świątek oraz Marianna).

    Andrzej poślubił(a) Anastazja Gajowniczek 3 luty 1782, Latowicz. Anastazja (córka Szymon Gajowniczek oraz Zuzanna Reda) urodzony(a) 21 gru. 1763, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  2. 17.  Anastazja Gajowniczek urodzony(a) 21 gru. 1763, Strachomin (córka Szymon Gajowniczek oraz Zuzanna Reda).
    Dzieci:
    1. Cecylia Świątek urodzony(a) 22 list. 1782, Strachomin; zgon 20 mar. 1785, Strachomin.
    2. Teresa Świątek urodzony(a) 17 paź. 1784, Strachomin.
    3. 8. Walenty Świątek urodzony(a) 8 kwie. 1786, Strachomin.
    4. Janina Świątek urodzony(a) 29 paź. 1788, Strachomin; zgon 20 gru. 1799, Strachomin.
    5. Dydak Świątek urodzony(a) 13 list. 1790, Strachomin; zgon 7 maj 1792, Strachomin.
    6. Franciszka Świątek urodzony(a) 11.031793, Strachomin; zgon 20 sty. 1796, Strachomin.
    7. Marianna Świątek urodzony(a) 16 lip. 1797, Strachomin.
    8. Jan Świątek urodzony(a) 4 luty 1800, Strachomin.
    9. Antonina Świątek urodzony(a) 1803, Strachomin.
    10. Szczęsny Świątek urodzony(a) 9 sty. 1806, Strachomin.

  3. 18.  Kazimierz Miedek (Nidek) urodzony(a) 1744 (syn N Niedek); zgon 18 luty 1820, Strachomin.

    Kazimierz poślubił(a) Franciszka Kozianka Franciszka urodzony(a) 1744; zgon 28 sty. 1814, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  4. 19.  Franciszka Kozianka urodzony(a) 1744; zgon 28 sty. 1814, Strachomin.
    Dzieci:
    1. Andrzej Miedek urodzony(a) 4 luty 1770, Strachomin.
    2. Karol Niedek urodzony(a) 10 list. 1772, Strachomin; zgon 17 list. 1772, Strachomin.
    3. Franciszek Miedek urodzony(a) 10 kwie. 1774, Strachomin; zgon 14 maj 1775, Strachomin.
    4. Bernard Niedek urodzony(a) 19 maj 1775, Strachomin.
    5. Justyna Nidek urodzony(a) 27 czer. 1779, Strachomin.
    6. Grzegorz Nidek urodzony(a) 13 mar. 1782, Strachomin.
    7. Komelia Nidek urodzony(a) 18 wrz. 1785, Strachomin.
    8. 9. Julianna Niedek urodzony(a) 13 sier. 1788, Strachomin.
    9. Helena Nidek urodzony(a) 2 sier. 1790, Strachomin.
    10. Aleksandra Niedek urodzony(a) 14 kwie. 1793, Strachomin.

  5. 20.  Paweł Reda urodzony(a) 1735 (syn N Reda); zgon 9 gru. 1795, Strachomin.

    Paweł poślubił(a) Zofia Chrzanowska 15 list. 1761, Latowicz. [Arkusz rodzinny]


  6. 21.  Zofia Chrzanowska
    Dzieci:
    1. Stanisław Reda urodzony(a) 5 maj 1762, Strachomin.
    2. Michał Reda urodzony(a) 29 wrz. 1767, Strachomin.
    3. Sylwester Reda urodzony(a) 18 gru. 1770, Strachomin.
    4. Wiktoria Reda urodzony(a) 7 sty. 1774, Strachomin.
    5. Jadwiga Reda urodzony(a) 13 paź. 1776, Strachomin; zgon 26 list. 1778, Strachomin.
    6. 10. Szymon Reda urodzony(a) 31 paź. 1779, Strachomin.
    7. Małgorzata Reda urodzony(a) 6 czer. 1782, Strachomin.

  7. 24.  Jan Płatek urodzony(a) 1737, Oleksianka (syn N Płatek); zgon 30 sty. 1807, Oleksianka.

    Jan poślubił(a) Jadwiga Jachówna 17 sty. 1768, Latowicz. Jadwiga urodzony(a) 1735, Oleksianka; zgon 13 sty. 1795, Oleksianka. [Arkusz rodzinny]


  8. 25.  Jadwiga Jachówna urodzony(a) 1735, Oleksianka; zgon 13 sty. 1795, Oleksianka.
    Dzieci:
    1. 12. Mikołaj Płatek urodzony(a) 9 wrz. 1770, Oleksianka.
    2. Agnieszka Płatek urodzony(a) 26 sty. 1773, Oleksianka.
    3. Damazy Płatek urodzony(a) 13 gru. 1775, Oleksianka; zgon 24 mar. 1776, Oleksianka.
    4. Franciszka Płatek urodzony(a) 2 mar. 1777, Oleksianka; zgon 18 list. 1780, Oleksianka.
    5. Gabriel Płatek urodzony(a) 27 mar. 1780, Oleksianka; zgon 17 sty. 1781, Oleksianka.
    6. Helena Płatek urodzony(a) 27 kwie. 1782, Oleksianka.
    7. Łukasz Płatek urodzony(a) 17 paź. 1784, Oleksianka.
    8. Maciej Płatek urodzony(a) 25 luty 1788, Oleksianka; zgon 11 gru. 1793, Oleksianka.
    9. Monika Płatek urodzony(a) 2 maj 1790, Oleksianka.
    10. Kunegunda Płatek urodzony(a) 29 lip. 1793, Oleksianka.

  9. 26.  Łukasz Bieńko urodzony(a) 1744, Iwowe (syn N Bieńko); zgon 19 sty. 1814, Latowicz.

    Łukasz poślubił(a) Teresa Kosut 22 sty. 1769, Latowicz. Teresa (córka N Kosut) urodzony(a) 1760, Iwowe; zgon 23 mar. 1793, Iwowe. [Arkusz rodzinny]


  10. 27.  Teresa Kosut urodzony(a) 1760, Iwowe (córka N Kosut); zgon 23 mar. 1793, Iwowe.
    Dzieci:
    1. 13. Franciszka Bieńko urodzony(a) 12 mar. 1770, Iwowe.
    2. Andrzej Bieńko urodzony(a) 29 list. 1772, Iwowe; zgon 5 gru. 1772, Iwowe.
    3. Piotr Bieńko urodzony(a) 22 paź. 1773, Iwowe; zgon 24 paź. 1773, Iwowe.
    4. Dominik Bieńko urodzony(a) 3 sier. 1775, Iwowe.
    5. Łukasz Bieńko urodzony(a) 19 paź. 1778, Iwowe; zgon 11 list. 1780, Iwowe.
    6. Helena Bieńko urodzony(a) 21 maj 1783, Iwowe; zgon 28 maj 1783, Iwowe.

  11. 28.  Szymon Rechnio urodzony(a) 1753, Oleksianka (syn Marcin Rechnio oraz Anastazja).

    Szymon poślubił(a) Katarzyna Reda 23 list. 1778, Latowicz. Katarzyna (córka Maciej Reda oraz Marianna Chrzanowska) urodzony(a) 25 list. 1756, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  12. 29.  Katarzyna Reda urodzony(a) 25 list. 1756, Strachomin (córka Maciej Reda oraz Marianna Chrzanowska).
    Dzieci:
    1. 14. Karol Rechnio urodzony(a) 4 list. 1779, Oleksianka.
    2. Dominik Rechnio urodzony(a) 7 sier. 1781, Oleksianka; zgon 6 list. 1786, Oleksianka.
    3. Józefa Rechnio urodzony(a) 23 mar. 1783, Oleksianka; zgon 25 kwie. 1783, Oleksianka.
    4. Zofia Rechnio urodzony(a) 9 maj 1784, Oleksianka.
    5. Dionizy Rechnio urodzony(a) 25 mar. 1787, Oleksianka.
    6. Eleonora Rechnio urodzony(a) 25 mar. 1787, Oleksianka; zgon 11 sty. 1789, Oleksianka.
    7. Józef Rechnio urodzony(a) 21 mar. 1790, Oleksianka.